Trasa S10

Jest sukces – S10 ma powstać!

Toruńskie Nowości piszą o wspólnym i skutecznym lobbingu Tomasz Lenz i moim ws. budowy S10. Obaj wystosowaliśmy zapytanie oraz oświadczenie w tej sprawie i obaj otrzymaliśmy dość dobre odpowiedzi z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Ja dodatkowo dostałem pismo od Dyrektora bydgoskiej GDDKiA z zapewnieniem, że unieważniony przetarg na dokumentację S10 ma zostać powtórzony. A ministerstwo informuje, że nie ma bezpośredniego zagrożenia dla realizacji S10. Choć osobiście cieszę się z tych odpowiedzi, to jednak cały czas będę czekał na oficjalną listę inwestycji drogowych ostatecznie ujętych w Programie Budowy Dróg Krajowych.

/ / Trasa S10

Pierwsze, dobre informacje

Gazeta Pomorska pisze o moich działaniach na rzecz ujęcia drogi S10 w rządowych planach. W artykule jest również informacja o odpowiedzi Dyrektora bydgoskiego Oddziału GDDKiA na moje pismo ws. unieważnienia przetargu na dokumentację. Zostałem zapewniony, że „…mając na uwadze znaczenie budowy drogi ekspresowej S10 dla mieszkańców województwa, Oddział w Bydgoszczy podjął niezwłoczne działania mające na celu jak najszybsze przygotowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego (…)”. Cała odpowiedź Dyrektora Jagodzińskiego w załączeniu.

 

/ / Trasa S10

S10 – kolejny problem

Jeszcze w zeszłym tygodniu, tuż po doniesieniach prasowych o unieważnionym przetargu na dokumentację trasy S10, wysłałem pismo z prośbą o wyjaśnienia do bydgoskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zapytałem Pana Dyrektora, dlaczego zamiast zwiększyć budżet na przetarg, unieważniono go. W tej sprawie złożyłem również oświadczenie skierowane do Ministra Infrastruktury i Budownictwa podczas ostatniego posiedzenia Senatu. Ministra poprosiłem o zwiększenie dofinansowania na potrzeby przetargu na dokumentację oraz zapytałem, czy zamieszanie wokół nieudanego konkursu może zaważyć na utrzymaniu budowy S10 w Programie Budowy Dróg Krajowych.

12744736_834494840009837_6149943476613545230_n12744071_834494836676504_2895214095818621666_n

/ / Trasa S10

Toruń i Bydgoszcz wreszcie jednym głosem ws. S10

Dzieje się to, o co walczyłem. Bydgoszcz i Toruń jednym głosem będą walczyć o zagrożoną drogę S10. Nie dość, rząd nie potwierdził ostatecznie jej realizacji, to kilka dni temu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pochopnie i w sposób niezrozumiały unieważniła przetarg na dokumentację projektową tej trasy. Wczoraj skierowałem w tej sprawie pismo do bydgoskiego oddziału GDDKiA z prośbą o wyjaśnienia. Natomiast dzisiaj złożę oświadczenie do Ministra Adamczyka o zwiększenie środków na przeprowadzenie konkursu. Przypomnę, że na moją prośbę Rada Miasta Torunia podczas najbliższej Sesji ma przyjąć apel do rządu o realizację trasy S10.

Link do artykułu

foto: ddtoruń

/ / Trasa S10

Nowości o wspólnych staraniach ws. S10

Nowości szeroko pisały w wydaniu sobotnim o moich działaniach ws. zachowania budowy S10 Bydgoszcz-Toruń i modernizacji węzła „Toruń Południe” w Programie Budowy Dróg Krajowych. Dziennik porusza też kwestię zawiązania wspólnego frontu w obronie tej inwestycji. Przypomnę, że Przewodniczący Rady Miasta Torunia Marcin Czyżniewski poinformował, że zgodnie z moim wnioskiem na najbliższej sesji, rada zajmie się apelem do władz państwa w tej sprawie. Już wkrótce poinformuję o kolejnych działaniach dotyczących S10

/ / Trasa S10
Loading...